♥ ♥ ♥ فـــَقَــــط واسِهــــــ مَســـعود شُجــــاعــــی♥ ♥ ♥

I nEvEr SaId ThAt I cOuLd ChAnGe ThE wOrLd ... BuT iF u GVe Me ThE cHaNcE tHaT , i'Ll DeSeRvE

سلام دوستان 

خوبین ایشالا؟!

من یه کم بهترم....به لطف و مرحمت دعای شما!!!ولی خدا میدونه امروز چی بشهــــلبخندآخه امروزه که باهمون یارو بریم بیـــــــــــرون!!

+دیدین قهوه تلخ همونی که من گفتم شد!!؟

+اینقدر نبندین وب هاتونو!!!گریهدلـــــــم میتنگه خووو...!!!نگران

+تاحالا شده دل یکیو بشکونین اما واقعا دلتون نخواد که اینطوری بشهـــ؟!من دقیقا تو همچین موقعیتی بودم،راه پس و پیشی نداشتمـــــــــــخیلی بعدش گریه کردم اما واقعا هیچکاری نمیتونستم انجام بدممتاسفم...فقط امیدوارم نفرینم نکنه تا بیش از این تو بدبختیام فرو برم...!!!

+خوجــــــــــــــــــــــــــــــــــــالم بالاخره مسعودجونـــــــــــمقلبپیداش شد!!! 

+جیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــغ!!!یه کاری کردم بخاطر یه بنده خدایی،بعد هر چی گشتم دنبالش نتونستم پیداش کنم!!!

 +چرا بازیای تیم ملی رو تلویزیون نشون نمیده؟!منتظرخمیازه

+امروز نمیتونم به کسی خبر بدم احتمالا...ببخشید!خنثی

آخرین خبر ازمسعود!!!قلبقلبقلب

ادامه مطلب واسهـــ همین وقتاست دیهــــــــاز خود راضی


مسعود : تو فوتبال ایران هیچی سر جاش نیست!!!

به گزارش خبرگزاری فارس، مسعود شجاعیقلبقلبقلب دومین بازیکن ایرانی بود که به لالیگای اسپانیا رفت. بازیکن بی‌حاشیه و تکنیکی که خیلی زود تونست تو فوتبال ملی جای خودشو باز کنه.

شجاعی سه فصله که تو تیم اوساسونای اسپانیا و تو یکی از معتبرترین لیگای جهان توپ میزنه. او از حاشیه ها فراریه و خواهان آرامش تو فوتباله شاید به همین دلیل از مصاحبه با رسانه ها هم فراریه.

بعد از جام ملت های آسیا که با ناکامی ایران همراه بود، مسعود شجاعی نیز از فوتبال ایران دورتر شد و بیشتر فاصله گرفت چون نمی خواست وارد حاشیه شه و به همین دلیل کمتر حرف زد و رفت توجایی که به متن فوتبال بیش از حاشیه هاش بها داده میشه اما مصدومیت شدید باعث شد مدتی از میادین به دور باشه و اکنون هم تو تهران به سر میبره و کمتر تو محافل ورزشی حاضر میشه تا مجبور نباشه اونچه تو دل داره رو به زبان بیاره.

ساعتی به همراه آرش کوشا، مدیرعامل باشگاه سایپا و مجتبی تقوی تو منزل شجاعی میهمان بودیم و او درددل کرد و حرف زد. از دست های پشت پرده تو این فوتبال گفت که تو زمان بازیگری اش تو ایران اونارو دیده بود، دست هایی که می خواستن به هر شکل ممکن از زحمت ساق جوانان فوتبالیست به ثروت بادآورده برسن. از زمانی گفت که تو فوتبال ایران به بازیکنا به جای پاداش های نقدی امروزی برنج و مرغ دریافت میکردن.((بچه نون بیار خونه بوده هاااانیشخند))

ای کاش اجازه می داد تمام حرف هایش رو بنویسم و ناگفته هایش رو به رشته تحریر در آوریم که در اون صورت چهره واقعی برخی از اهالی مشهور فوتبال عیان می شد اما شجاعی تو بیرون از میدان مسابقه پسر آرومیه که جنگیدن رو دوست نداره. او میگه آرامش میخواد و از حاشیه ها فراریه با این حال همین حرف هایی نیز که با انتشارش مخالفتی نکرد دنیای حرف داره.

گفت‌وگوی اختصاصی فارس با مسعود شجاعی رو بخوانید. او اکنون سفره دلش رو نه فقط برای خبرگزاری فارس که برای فوتبال ایران باز کرده. پسر بچه ای که به قول خودش پابرهنه تو کوچه های داغ جنوب می دوید و اکنون نیز که سه سالیه تو اروپا حضور داره فراموش نکرده از کجا اومده و به کجا رسیده. به همین دلیل میهمان نواز و خونگرمه و زندگی اروپایی خونگرمی جنوبی شجاعی رو از او نگرفته.

*وضعیت پای مصدومت چطوره؟
روزهای سختی بود اما خوشبختانه همه چیز داره تموم میشه. 5 روز دیگر گچ پایم رو باز و تمرینات سبک خود رو تو اوساسونا آغاز میکنم. سختی و درد زیادی کشیدم. کمی هم بدشانسی آوردم اما در نهایت تموم شد. 

*آرش کوشا به عیادتت اومد، مدیرعامل باشگاهی که تو گذشته تواون تیم بازی می کردی. چه حسی داری؟ به غیر از کوشا و تقوی فرد دیگری از فوتبال احوالت رو پرسیده؟

از کوشا ممنونم که چنین حرکت ارزنده ای انجام داد. این حرکات تو فوتبال ایران ارزشمنده و باید اونا رو برجسته کرد. عکسی هم که از بازی ام تو تیم سایپا به من هدیه دادن منو به سال های دور برد، زمانی که تو تیم سایپا بازی می کردم. چقدر این کفش های سفیدم رو دوست داشتم.((آخیــــــ!!!چه احساساتی!!!قلب))تو فوتبال ایران فقط من، تیموریان و مجتبی جباری از این نوع کفش می پوشیدیم. من با ماهی 100 هزار تومان از نفت آبادان به طور قرضی به سایپا آمدم.((حقوقش چه کم بوده!!!تعجب))
درباره بخش دوم سؤالتان باید بگم شخص دیگری از اهالی فوتبال سراغی از من نگرفت. این رسم فوتباله که فقط به بازیکن زنده و سرپا بها میدن.((مسعود ما که بها دادیم!!ناراحت))

*از سایپا چه خاطره ای داری؟
خاطرات فوتبالی خوب زیادی دارم. تمام خاطرات خوشم تو این تیم بود و بعد از سایپا تو اوساسونا و تیم ملی دوران تجربه اندوزی ام بود اما خاطرات شیرین فوتبالم از سایپاست. اون زمانی که به جای پاداش به ما مرغ و گونی برنج می دادن. یادش بخیر مهدی هاشمی نسب به برادرش می گفت اینها رو بذار روی کولت ببریم برای ننه جان ببیند خیلی خوشحال میشه. یادش بخیر، این عکس من رو به سال های دور برد. راستی قدمت من تو سایپا از خودروی ریو هم بیشتره. اون زمان تازه تبلیغ ریو بر روی پیراهن سایپا آمده بود.((خندهقهقهه))

*امکان داره روزی دوباره به سایپا برگردی؟
واقعیت اینه که سایپا رو تیم و خونه خودم می دونم ولی اکنون میخوام فوتبالم رو تو اروپا ادامه بدم و تا زمانی هم که باشگاه های خارجی منو بخوان حاضر نیستم به فوتبال ایران برگردم. اگر روزی فوتبال اروپا و خارج از ایران من رو نخواد مطمئن باشید تو فوتبال ایران فقط تو سایپا بازی می کنم. 

*چرا اینقدر از فوتبال ایران آزرده خاطر شده ای و این فوتبال دلت رو زده؟
نمی خوام به هیچ‌کس بی احترامی کنم و برای همه ارزش و احترام قائلم. تو این فوتبال باشگاه های خوبی مثل سایپا و سپاهان و چند تیم دیگه وجود داره اما واقعیت اینه که شرایط جالبی تو فوتبال ایران حاکم نیست. تو فوتبال امروز ایران حاشیه به جای متن قرار گرفته و همه اصل کار که فوتباله رو فراموش کرده اند. من حاشیه رو دوست ندارم و میخوام آرامش داشته باشم. چنین فضا و شرایطی رو دوست ندارم. تو این فوتبال هیچ‌کس سرجای خودش نیست. جو کنونی فوتبال ناراحتم میکنه.

*شاید برای اینه که از تیمی مثل سایپا به اروپا رفتی و تو استقلال و پرسپولیس بازی نکردی؟
دیگر مدت هاست که بازی تو استقلال و پرسپولیس برای حضور تو اروپا ملاک نیست. من با تیم ملی به جام جهانی رفتم و حدود 40 دقیقه تو جام جهانی بازی کردم. بعد به الشارجه رفتم و اکنون هم تو اوساسونا بازی میکنم. همون سال اولی که از فوتبال ایران به فوتبال خارج رفتم به مدیربرنامه هام گفتم دیگر دوست ندارم تو ایران بازی کنم. گفتم قصد بی احترامی به هیچ شخص و یا تیم و باشگاهی ندارم اما دیگر این فوتبال رو دوست ندارم. 

*چرا؟ شجاعی از فوتبال ایران به فوتبال اروپا رسیده...
بله اما جو کنونی فوتبال ایران من رو ناراحت می کنه. هیچ چیز و هیچ‌کس سرجای خودش نیست. من فوتبال و لیگ برتر ایران رو از بازیکنان شاغل تو ایران بیشتر و مشتاقانه تر دنبال می کنم. بازی های لیگ برتر رو در صورتی که وقت داشته باشم از شبکه جام جم می بینم و اخبارش رو دنبال می کنم اما این فوتبال اکنون دلخواه من نیست. شاید مشکل من باشم اما جو کنونی فوتبال ایران رو دوست ندارم. دوست ندارم به مطبوعات، رسانه های گروهی و یا بازیکنان و مربیان و مدیران بی احترامی کنم و هرگز چنین قصد و نیتی ندارم.

*چه چیز این فوتبال ناراحتت می کند؟ 
تو فوتبال ایران اکنون بحث سقف قرارداد مطرح میشه و بحث منشور اخلاقی بحث روز فوتبال ایرانه. فدارسیون می خواد برای بازیکنان سقف قرارداد تعیین و اخلاق و رفتار بازیکنان رو درست کنه. این در حالیه که بازیکنا اگه خودشون حرفه ای باشن و حرفه ای فکر کنن دیگه نیازی نیست که حتی باشگاه ها به این مسایل بپردازن چه برسه به فدارسیون فوتبال. نباید تو زندگی شخصی بازیکنا پرس و جو کرد.

*اما فدراسیون و سازمان لیگ میخواد فوتبال ایران پاک باشه چرا که بازیکنا الگوهای جوانان ما هستند؟
درسته اما نباید تو زندگی شخصی بازیکنا پرس و جو کرد. مثلا شنیده ام مسئولان یکی از باشگاه ها اوایل شب حتی به خانه بازیکنانشون سر می زنه تا ببینه بازیکن به موقع خوابیده یا نه. این مسایل خوب نیست بازیکن، خودش باید تفکر حرفه ای داشته باشه و حرفه ای رفتار کنه و بتونه سالم زندگی کنه. این حرف من به معنای این نیست که بازیکنا رو به حال خود رها کنیم بلکه میگم نکات اصلی و مهم رو به اونا آموزش بدیم تا خود بازیکن بدونه باید چطور رفتار کنه. اگه بازیکنی هم الگوباشه خودش باید بدونه که درست رفتار کنه و اگه درست رفتار نکنه دودش به چشم خودش میره و خودش ضرر میکنه.

*چرا با سقف قرارداد بازیکنان مخالف هستی؟
شاید عزیز محمدی رئیس محترم سازمان لیگ از این حرف من خوشش نیاد و ناراحت شه اما من که تو فوتبال ایران بازی نمیکنم که بخوام سنگ خودم رو به سینه بزنم. تو فوتبال دنیا هر بازیکنی براساس توانایی هایی که داره درآمد کسب میکنه. هر بازیکنی یک قیمتی داره. نمیتوان به همه گفت یک اندازه پول بگیرن. تو رئال مادرید بازیکنی به نام گرانرو از ختافه با دستمزد دو میلیون یورویی جذب شده و در کنار این بازیکن، کریس رونالدو حضور دارد که 93 میلیون یورو دستمزدشه. یعنی رونالدو در حدود 100 برابر بیشتر از همبازی اش دستمزد می گیرد بنابراین نباید انتظار داشت که همه بازیکنان یک اندازه دستمزد بگیرند. رقابت تو فوتبال وجود داره و معناش اینه که هرکس توانایی بیشتری داره پول بیشتری هم می گیره.

*این مسایلی که تو رو از فوتبال ایران آزرده خاطر کرده می تونه دلیل ناکامی فوتبال ما تو آسیا هم باشه؟
بله، ماحصل این برآیند تو فوتبال ملی دیده میشه. ما به خیلی جزئیات تو فوتبال بی اعتنا هستیم و اگر همین مسایل جزیی رو درست انجام بدیم خیلی مسایل فوتبال ما حل می شه و اجرای دقیق این جزئیات خیلی بهتر از انجام یک کار بزرگ ولی بدون مطالعه ست.

*مثلا چه جزئیاتی؟
ببینید حدود 10 سال پیش علی دایی تو تلویزیون می گفت ما تو اروپا لباس هامون رو خودمان نمی شوییم و باشگاه خودش لباس های بازیکنا رو می شویه ولی هنوز تو فوتبال ایران بازیکنا خودشون لباس ها رو به خونه می برن و می شویند و میارن.((کارش یه لباس شوییئه!!نیشخند)) گاهی بازیکنی فراموش می کنه و رنگ دیگر لباس خود رو میاره و ... این جزیی ترین مسئله ست.تو فوتبال امارات که ما اکنون این فوتبال رو قبول نداریم هم دیگه چنین مسایلی دیده نمیشه.
آرش کوشا و مجتبی تقوی به اسپانیا اومدن و با برخی باشگاه های اسپانیا و مدیرانشان دیدار داشتن. به نظر من این اتفاق خوبیه. فقط نباید بازیکن ترانسفر کنیم مدیران و مربیان باشگاهی ما نیز باید به اروپا بیان و از نزدیک با فوتبال روز دنیا آشنا شن و از اونا الگو برداری کنن. دیگه فوتبال وسیع شده و ما هم باید دید خود رو وسیع کنیم. نباید فقط دو متری خودمونو ببینیم.

*نظرت در مورد کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران چیه؟
کی‌روش مربی کارنامه دار و شناخته شده ایه اما به دلیل اینکه با او کار نکرده ام شناختی ندارم. با این حال کارنامه اش نشون میده که مربی بزرگیه.

*فکر می کنی کی‌روش تو فوتبال ایران موفق شه؟ 
تو فوتبال نمیتوان یک نفره موفق شد. باید سیستم درست شه.

*در مورد تیم ملی بی انگیزه حرف می زنی. نکنه میخوای از فوتبال ملی خداحافظی کنی؟
نه چنین قصدی ندارم. من تازه 27 سالمه((تو مصاحبه قبلی که خیلی بد از سنت گفته بودی!!!نیشخند)) و می تونم همچنان به تیم ملی کمک کنم اما اکنون که مصدوم هستم و حداقل تا دو سه ماه دیگه بعیده بتونم به تیم ملی کمک کنم. قصد حداحافظی از فوتبال ملی رو هم ندارم.

*کی‌روش برای آنالیز مالدیو به این کشور سفر کرده. برخی به این خاطر از او انتقاد می کنن که مگر مالدیو هم باید آنالیز شه. نظرت در این مورد چیه؟
او یک مربی حرفه ایه و حرفه ای کار می کنه. مالدیو حریف ایرانه و میخواد شیوه بازی اش رو بشناسه و اون رو به بازیکنای ایران بگه و اینکه بدونه حریف با چه روش و سیستمی بازی می کنه. کی‌روش کار حرفه ای انجام داده.

*فکر می کنی ایران به جام جهانی 2014 برزیل صعود می کند؟
شرایط سخته. تو جام ملت های آسیا دیدید که ما با 9 امتیاز از مرحله گروهی صعود کردیم اما نتونستیم به موفقیت برسیم. امیدوارم این اتفاق رخ بده اما کار سختی پیش رو داریم. 
* آینده فوتبال ایران رو چطور پیش بینی می کنی؟
واقعیت اینه که اگه با همین روند پیش برویم فوتبال ما آینده درخشانی نداره. مگر اینکه همه راه های باشگاه هایی مانند سایپا رو در پیش بگیرن و شیوه ای درست و اصولی داشته باشن.

*قصد داری بعد از پایان بازیگری ات مربی شوی؟
هرگز. اکنون یک تصمیم خشن گرفته ام و اونم اینکه تو پایان بازیگری ام دیگر تو اطراف فوتبال نباشم. البته شاید یکباره نظرم عوض شد اما تو فوتبال ایران که با یک حرف و یک باخت مربی عوض می شه خیلی درست نیست که مربی شم. با این حال در نهایت باید دید تو آینده چه شرایطی پیش میاد.((نه تروخداااا!!!اینو نگوووووگریهنگران))

 مهاجم اوساسونا یکشنبه به پامپلونا میره...

 مدیر عامل باشگاه سایپا به همراه سرمربی پیشین این تیم به عیادت مهاجم مصدوم تیم ملی فوتبال کشورمون رفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، آرش کوشا مدیر عامل سایپا سه‌شنبه شب به مناسبت فرا رسیدن ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان به همراه مجتبی تقوی سرمربی پیشین تیم سایپا و محمد قاسم حلاجیان معاون فرهنگی و ارتباطات شرکت  به عیادت مسعود شجاعی رفتن.

تو این دیدار کوشا از مسعود شجاعی به عنوان یک بازیکن ارزشمند ملی یاد کرد که از تیمی مانند سایپا به فوتبال ملی و اروپا راه پیدا کرده و برای این بازیکن جوان آرزوی سلامتی و موفقیت کرد. همچنین از سوی باشگاه لوح تقدیر به همراه قابی از تصویر شجاعی با پیراهن سایپا به او اهدا شد.

مسعود شجاعی ضمن تقدیر و تشکر از عیادت کوشا گفت: من توصیف‌های خوبی از بازیکنای سایپا در مورد شما شنیده‌ام و امیدوارم تو راهی که آغاز کرده‌اید، موفق باشید.

 قرار بود تو این جلسه ابراهیم صادقی کاپیتان سایپا نیز حضور داشته باشه که به دلیل برگزاری اردو این تیم تو ترکیه تو این جلسه حضور نداشت. همچنین قراره شجاعی تو روزهای آینده تو تمرین تیم امید سایپا حاضر شه و با بازیکنایجوان این تیم دیدار کنه. این بازیکن روز یکشنبه آینده به اسپانیا برمی‌گرده تا بعد از باز کردن گچ پایش تمرینات سبک رو تو تیم اوساسونا آغاز کنه.

مسعود شجاعی مهاجم تیم ملی کشورمون و بازیکن تیم اوساسونای اسپانیا تودیدار تیمش برابر رئال سوسیه‌داد دچار مصدومیت شدید شد و انگشت پاش دچار شکستگی شد.

تا آپ بعدی!!!

خداسیــــــــــــس

 

نوشته شده در چهارشنبه ۱۳٩٠/٤/٢٢ساعت ۱:۳۱ ‎ب.ظ خودم نوشتم یعنی ... ♥♥♥ هلــ ــ ــے آ ♥♥♥ نظرات () |


Design By : Night Skin